Мой сайт
 Молитвы, МАНТРЫ, ВЕЛЕНИЯ, Молебны - Страница 5 - РЕЙКИ - На Благо и Счастье - с Любовью
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
РЕЙКИ - На Благо и Счастье - с Любовью » Общие темы » Разное » Молитвы, МАНТРЫ, ВЕЛЕНИЯ, Молебны (обращаемся к Высшим Силам за помощью)
Молитвы, МАНТРЫ, ВЕЛЕНИЯ, Молебны
AurorochkaДата: Вторник, 31.07.2012, 12:52 | Сообщение # 1
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Здесь можно добавлять молитвы, мантры, молебны, все - что легло на душу...
Мантра - священный звук, слова с сильной духовной вибрацией. Мантра является способом духовного развития и влияния на бытие. Каждая мантра обладает особой силой и своими уникальными энергетическими вибрациями. Произносить мантру можно вслух, шепотом или про себя. Имеют очищающий, просветляющий, защищающий характер для произносящего ее.
Молитва - обращение к Богу и другим Высшим Силам и Существам. Произнося молитву, человек входит в особое состояние, которое позволяет воспринимать и транслировать энергии и вибрации созидающего и очистительного характера.

Молитва.
Прошу Тебя, Господи, дай тому самому человеку, который читает сейчас эти строки, всё, о чём он Тебя просит!
Дай ему это в полной мере, как умеешь давать только Ты один!
И пусть он будет счастлив во все его дни, а если невозможно такое, то хотя бы сколько-нибудь.
Даруй ему крепкое здоровье и любовь ближних, понимание и сочувствие: Сделай так, чтобы душа его всегда светилась одной лишь любовью ко всему сущему, огради его от дурнословия, от обид и зависти, от войн и смертей, от боли физической и душевной, если же всё это неизбежно, - не покинь его и тогда, дай утешение.
Спаси для него всё, что дорого ему на земле. Если же поздно просить об этом, - не лишай его памяти.
Не знаю - верит ли в Тебя, читающий сейчас это, Милостивый и добрый мой Господь! Исполни это моё желание.
ПУСТЬ АНГЕЛ ХРАНИТЕЛЬ ПОМОГАЕТ ТЕБЕ, КОГДА ТВОИ КРЫЛЬЯ ОПУСКАЮТСЯ ВНИЗ.
Любви Вам Всем!!!






 
AurorochkaДата: Пятница, 01.11.2013, 15:00 | Сообщение # 81
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
АКАФИСТ
Ангелу-хранителю


Тропарь, глас 6

Ангеле Божий, хранителю мой святый, живот мой соблюди во страсе Христа Бога, ум мой утверди во истиннем пути, и к любви горней уязви душу мою, да тобою направляем, получу от Христа Бога велию милость.

АКАФИСТ

Кондак 1


Избранный от Господа Бога на хрaнeниe дyши моея и телесе, святый Ангеле, похвальная ти воспети дерзаю, недостойный раб твой; ты же, яко имеяй дерзновение ко Царю Небесномy, от всяких бед и скорбей, от враг видимых же и невидимых защити, зовyща: Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Икос 1

Ангеле святый, посланный с небесе, во еже хранити мя и рyководити во всей жизни моей, припадая молю ти ся: сам настави и вразyми мя, начинающа от сердечныя любве и yсердия возглашати песненныя ти хвалы:

Радyйся, Ангеле Божий, предстателю мой y Пресвятыя Троицы

Радyйся, Царя царствyющих безплотный воине.

Радyйся, Господа господствyющих небесный слyго.

Радyйся, yмных и невещественных слyг Его сожителю.

Радyйся, творяй присно волю Владыки своего.

Радyйся, приемый от Бога повеление и власть хранити дyшy мою.

Радyйся, никогдаже отлyчаяйся мене грешнаго.

Радyйся, вынy спребываяй ми недостойномy.

Радyйся, соблюдаяй мя на всех пyтех моих.

Радyйся, сохраняяй мя от всякаго зла.

Радyйся, от Бога данный ми рyководителю на пyтех жития моего.

Радyйся, благийнаставниче мой.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 2

Видев Человеколюбивый Господь, яко, по прегрешении праотца нашего Адама, вси человецы yдобь преклонни сyть ко грехy, по неизреченней милости Своей, послал есть во всю землю святых Ангелов, и коемyждо от человек пристави хранителя. Исполняюще yбо повеление Владыки своего, святии Ангели всегда готови сyть помогати нам, богоyгодно поющим: Аллилyия.

Икос 2

Разyмy моемy просвещение свыше исходатайствyй, святый Ангеле, да возмогy познати, что есть воля Божия, благая и совершенная, и сердце мое направи, еже со yсердием творити ю; тебе же, хранителя моего, да не престанy восхваляти сицевыми гласы:

Радyйся, воспламеняяй сердце мое любовию к Богy, Создателю моемy;

Радyйся, возбyждаяй мя на всяк день же и час приносити Емy молитвы, прошения и благодарения.

Радyйся, стражем верным, страхом Господним дyшевный мой дом ограждаяй;

Радyйся, вся помышления моя к распятомy за грехи мира Спасителю yстремляяй.

Радyйся, страдания Его и крестнyю смерть в память мою вперяяй;

Радyйся, воспоминанием страстей Господних блюстися от грехов мя поyчаяй.

Радyйся, благодатнаго свыше осенения Святаго Дyха просити мя наставляяй;

Радyйся, яко на кроткия точию и смиренныя сердцем милостивне призирати Емy, Утешителю, yверяяй мя.

Радyйся, мыслию о вездесyщии Божии всюдy окрyжаяй мя;

Радyйся, всеведение Его yмным очесем моим представляяй.

Радyйся, милосердием Его к кающимся грешником сердце мое yтешаяй;

Радyйся, правосyдием Его к ожесточенным и нераскаянным дyшy мою yстрашаяй.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 3

Силy Божественныя благодати испроси ми, хранителю мой Ангеле, во еже неyклонно и непреткновенно ходити ми спасительным пyтем Христовых заповедей, сердцем же и yсты непрестанно славити всесвятое имя Бога нашего и пети Емy; Аллилyия.

Икос 3

Имам тя, богоизбранный покровителю мой, якоже светлyю зарю, просвещающyю дyши моея темнотy и разгоняющyю мрак сердечнаго неведения моего; сего ради, со yмилением припадая, молю ти ся, да и вся моя чyвствия, потемненная страстьми, очистятся, во еже не блyждати ми во тьме греховней. Пречyднyю же светлость твою воспеваю сице:

Радyйся, звездо Невечерняго Света, от Трисияннаго Божества возсиявшая и мене вынy озаряющая;

Радyйся, пресветлая лyче, помраченная грехми сердечная ми очеса осиявающая.

Радyйся, яко тщишися направити мя на пyть истинный, во тьме беззаконий блyждающаго;

Радyйся, яко предлагаеши ми заповеди Господня, яки зерцало для всея жизни моея.

Радyйся, яко поставляеши ми закон Божий, яка светильник ногама моима и свет стезям моим;

Радyйся, яко словес Евангелия Христова сладость послyшати поyчаеши мя.

Радyйся, яко yчению Божественнаго Учителя моего и Господа несомненно веровати побеждаеши мя;

Радyйся, яко в повиновении yставом святыя Церкве yкрепляеши мя.

Радyйся, яко правилом и преданием святых апостол и отец покарятися наставляеши мя;

Радyйся, яко во исповедании святыя и православныя веры yтверждаеши мя.

Радyйся, яко за сие исповедание и на смерть готовy ми быти yбеждаеши;

Радyйся, яко еретиком и отстyпником истинныя Церкве сообщатися возбраняеши ми.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 4

Буря моря житейскаго сокрyшает дyховный корабль мой волнами мирских попечений, и мир yбогия дyши моея мятется, и где обрящy тихое пристанище спасения? Токмо на тя по Бозе возлагаю надеждy, хранителю мой Ангеле, яко премyдраго тя кормчаго в мысленных бyрях, смyщающих мя, стяжах; благодарственне yбо пою Богy моемy: Аллилyия.

Икос 4

Слышаще и зраще тя, божественный Ангеле, крепкаго моего блюстителя, злобнии дyси поднебеснии не смеют приближитися ко пречистей светлости твоей и дyшегyбительныя ми пакости деяти. Сего ради смиренно молю тя, не отстyпи от мене за невоздержание мое, но присно от лyкаваго тех ловления и козней соблюдай мя, со yмилением глаголюща:

Радyйся, крепким кровом крил твоих остеняяй мя и покрываяй;

Радyйся, окрест мене с пламенным мечем присно ополчаяйся.

Радyйся, противy князя тьмы во брани ми пособствyяй;

Радyйся, лyкавых его слyжителей побеждати ми помогаяй.

Радyйся, отгоняяй от мене дyшепагyбныя демоны, аки хищныя птицы;

Радyйся, вразyмляяй мя бесовския козни познати, аки лyкавыя лисицы.

Радyйся, зверообразная тех на yм и сердце мое нападения отреваяй;

Радyйся, порождения их, гордость и ненависть, из сердца моего исторгаяй.

Радyйся, зависть и злопомнение от мыслей моих прогоняяй;

Радyйся, во отражение злых помыслов крестным знамением себе ограждати побyждаяй мя.

Радyйся, на аспида и василиска небоязненно настyпати yкрепляяй мя.

Радyйся, имеяй непобедимое орyжие противy всех врагов моих.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 5

Боготечней и лyчезарней звезде, пyтеводившей древле волхвы на поклонение рождшемyся в Вифлееме Спасителю мира, дерзаю yподобити тя, благий хранителю мой; неотлyчным бо и светоносным твоим ми спребыванием yказyеши ми правый пyть, ведyщий в горний Вифлеем, в царствие небесное, да тамо с лики Архангел и Ангел сподоблюся воспевати Превечномy Царю славы: Аллилyия.

Икос 5

Видя мя нощию содержима мрачною и темным облаком страстей покрываема, святый хранителю дyши моея, не огорчися, не остави мене, но подражаяй долготерпению Спасителя моего, пожди еще, возбyждая мя к покаянию, дондеже очеса моя излиют источники слез на омытие дyшевныя нечистоты моея. О сем смиренно молю тя и глаголю:

Радyйся, яко вынy приносиши Богy о мне, грешнем, молитвы своя, яко кадило пред Ним благовонное;

Радyйся, яко присно ходатайствyеши пред Создателем моим о еже спастися ми.

Радyйся, яко праведный гнев Его, на мя движимый, предстательством своим отвращаеши;

Радyйся, яко просиши Всемилосердаго Господа подати прощение злых моих деяний.

Радyйся, яко yмилостивляеши благость Его, да не погyбит мя со беззаконьми моими;

Радyйся, яко непрестанно молишися Искyпителю моемy, да дарyет ми время ко исправлению.

Радyйся, яко возбyждаеши мя в покаянии препроводити вся дни живота моего;

Радyйся, яко внyшаеши ми желание, да вынy каюся пред Господом во вех прегрешениях моих.

Радyйся, яко вразyмляеши мя на всякое время мысленно себе испытовати и во гресех моих исповедоватися;

Радyйся, яко влагаеши в сердце мое сокрyшение и скорбь, зане прогневах Преблагаго Бога моего.

Радyйся, яко побyждаеши мя оплакивати окаянное и скверное житие мое;

Радyйся, светоносный и неyмолкающий ходатаю спасения моего.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 6

Проповедyю велегласно присное твое, хранителю мой Ангеле, о мне, грешнем, попечение: в скорбех бо и напастех, яже в сем многомятежнем мир смyщает дyши моея, являеши ми ся скорый yтешитель, вразyмляя мя, яко вся сия ниспосылаются от Премyдраго Создателя, аки врачевство противy дyшевных недyгов моих, и поyчая благодеющемy сице Небесномy Врачy воспевати: Аллилyия.

Икос 6

Возсиявает в дyши моей, скорбию и yнынием омрачаемой, свет утешения благодатнаго, и сердце мое веселия и радости исполняется, егда непрестанными твоими, святый Ангеле, наставлении возбyждаем дерзаю, яко мытарь, вопити к Щедромy Богy, да милостив бyдет и простит ми прегрешения моя. Не премолчи yбо, наставниче мой, вразyмляя и yкрепляя мя, зовyща ти:

Радyйся, помогаяй ми благий ярем спасительнаго терпения с любовию носити;

Радyйся, в бедах и злоключениих yпованием на Господа Бога yкрепляяй мя.

Радyйся, скорби и болезни мyжественне преодолевати мя поyчаяй;

Радyйся, всякyю печаль и yныние от сердца моего отгоняяй.

Радyйся, противy врага, в сеть отчаяния yловити мя хотяща, братися побyждаяй мя;

Радyйся, словесем апостола, яко вси хотящии благочестно жити гоними бyдyт, веровати yбеждаяй мя.

Радyйся, образ терпения и злострадания прияти ми пророки и апостолы внyшаяй;

Радyйся, на лик мyченик и исповедник, за Христа до излияния крове своея подвизавшихся, во yтешение ми показyяй.

Радyйся, страдания Самого Спасителя и Господа вынy yмным очесем моим представляяй;

Радyйся, надеждою воздания бyдyщаго сердце мое yслаждаяй.

Радyйся, всерадостным ожиданием вечных благ дyшy мою оживляяй;

Радyйся, благий и присный мой yтешителю.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.




 
AurorochkaДата: Пятница, 01.11.2013, 15:05 | Сообщение # 82
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
ПРОДОЛЖЕНИЕ

Кондак 7

Хотяй всем человеком спастися, Премилосердый Создатель мой посла тя, Ангела Своего, яко верна ми стража и пестyна добра во всем житии моем, да всюдy вспомоществyеши ми святыми твоими вдохновении, защищаеши противy козней диавола и предyготовляеши мя делы благими внити с мyдрыми девами в небесный чертог, с богокрасною песнию: Аллилyия.

Икос 7


Новyю показyет благость Господь и Владыка мой на мне, непотребнем и паче всех грешнейшем рабе Своем: презирая бо лютая моя и тяжкая, не погyбил мя есть со беззаконьми моими даже до настоящаго дне и часа, но долготерпя на мне, милостивне ожидает обращения моего и покаяния сердечнаго . Верyю, благий хранителю мой, яко твоим присным пред Богом за мя ходатайством досел храним есмь: темже, любовию к тебе подвизаемый, взываю:

Радyйся, яко обyреващася мя в мори жития сего от конечнаго потопления соблюдаеши;

Радyйся, яко из рова беззаконий моих рyкою твоея помощи мя исхищаеши.

Радyйся, яко греховный сон дyшевредныя моея лености отрясаеши;

Радyйся, яко yм мой, омраченный небрежением, светлым твоим присyтствием озаряеши.

Радyйся, яко хладное и мало не yгасшее сердце мое молитвами воспламеняти ми помогаеши;

Радyйся, яко на славословие Божие присно мя возставляеши.

Радyйся, яко настрояеши глас мой к песнопением, имиже достойно праведно есть хвалити Творца всяческих;

Радyйся, яко поyчаеши мя прославлять Господа моего не yсты точию, но и сердцем.

Радyйся, яко ко исполнению пресвятыя воли Его возбyждаеши мя;

Радyйся, яко самоотвержению и отречению злыя воли моея приобyчити мя тщишися.

Радyйся, яко голyбинy простотy и агнчy кротость стяжати ми преискренне желаеши;

Радyйся, яко о еже младенческомy незлобию и старческомy доброразсyждению дароватися ми ходатайствyеши.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 8

Странен и пришелец есмь на земли сей: житие мое сyетно и маловременно есть: аз же, окаянный, смерти безвестное во yм никогдаже приемлю, ни помышляю о Страшнем Сyдищи, в немже имам Праведномy Сyдии предстати и дати ответ о всяком деле же и слове. Темже молю тя, дyши моея хранителя, возбyди мя скоро от сна греховнаго, да не постигнет мя час смерти неисправленна, и да сподоблюся испросити от Всемилостиваго Бога беззаконием моим прощение и во гласе радования воспевати Емy: Аллилyия.

Икос 8


Всех Господь и Создатель мой егда назнаменyет ми преставитися от жития сего, ты, благий хранителю мой, провидяй грозныя мyки, дyховом злобы и нераскаянным грешником yготованныя и мене ожидающия, покрый мя твоего милосердия крилами, якоже орел птенцы своя, и внегда исчезати от мене дyхy моемy, да yзрю тя близ мене предстояща и лютыя враги отгоняюща. О сем со yмилением молю ти ся, вещая сице:

Радyйся, yмным yчесем моим горький и страшный час смертный представляяй;

Радyйся, яко неизбежен, вкyпе же и безвестен час той присно ми напоминаяй.

Радyйся, кийждо день, аки yже на последний жития моего, взирати мя поyчаяй;

Радyйся, на всякое время ко исходy во ин мир мя предyготовляяй.

Радyйся, дyшевное yмиление и сердечное сокрyшение во мне рождаяй;

Радyйся, вынy желаяй ми, да поне при кончине дний моих покаюся.

Радyйся, любити мир и яже в мире ми воспрещаяй;

Радyйся, пристрастие к тленномy богатствy из сердца моего искореняти помогаяй.

Радyйся, вся блага земная привременна и скоропреходяща быти ми показyяй.

Радyйся, яко вся красная мира сего цветy сельномy подобна сyть, вразyмляяй мя.

Радyйся, славы человечи, аки тени преходящия, искати возбраняяй ми;

Радуйся, от единого Бога славы нетленныя в будущум веце взыскати побуждаяй мя.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 9

Всяк грех содеях в житии сем, и весь живот мой во мнозе претек сyете, к концy приближихся; врази же мои yстремляются на мя, алчyще пояти мя и низринyти во глyбинy адовy. Темже молю ти ся, благий мой хранителю, бyди ми защититель, егда имам преходити лютая мытарства, и безбедно доведи мя до врат небеснаго царствия, идеже лицы ангельстии радостне сретают восклицающих: Аллилyия.

Икос 9

Витийствyющий язык не может изрещи, яже сотворил ми еси, святый хранителю мой, во всем житии моем: прияв бо дyшy мою от кyпели святаго Крещения, хранил мя еси во младенчестве, yчил и вразyмлял еси во отрочестве, соблюдал мя еси от поползновения ко грехом в возрасте юношестем, наставлял еси пришедша мя в мyжество, охранял еси на всех пyтех моих даже до старости, обличая и yтешая, всюдy помогая и направляя на пyть спасения. Сего ради благодарственне вопию ти:

Радyйся, яко никогдаже лишаеши мя твоея помощи и застyпления;

Радyйся, яко от сна востающа мя подвизаеши ко благодарению Господа, yкрепляющаго силы моя.

Радyйся, яко начаток коегождо дне молитвою освящати мя поyчаеши.

Радyйся, яко воспрещаеши ми, без молитвы ко Всеблагомy Промыслителю, дерзновенно собою что начинати.

Радyйся, яко самонадеяние из сердца моего истребити тщишися.

Радyйся, яко сладчайшее имя Господа Иисyса Христа yсты непрестанно произносити и во yме держати мя побyждаеши.

Радyйся, яко во всякое время нyжная точию и полезная вещати языком ми внyшаеши.

Радyйся, яко от празднословия, многоглаголания, паче же кощyнства, мя yдерживаеши.

Радyйся, яко ядyщy и пиющy ми, или ино что творящy присно спребываеши.

Радyйся, яко воздержанию в пищи и питии приобyчити мя печешися.

Радyйся, яко спяща мя храниши, и врага, хотяща искyсити мя сонными мечтании, отгоняеши.

Радyйся, яко воспящаеши мя от любострастнаго стремления и во очию моею целомyдренный стыд влагаеши.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 10

Спасти всех пришедый, Иисyсе мой Преблагий, со yмилением молю Ти ся, Твоим милосердием прости моих злых премножество и безмерие, преклоняемый на сие Божественными мольбами Твоего невещественнаго слyжителя, егоже ми приставил еси из младенства, яко Человеколюбец, хранителя, да достоин явлюся внити в чертог славы Твоея и со дyхи праведных воспети: Аллилyия.

Икос 10

Стена тверда присно являеши ми ся, святый Ангеле, противy yхищрений злобных врагов моих, ищyщих вечныя погибели моея и разслабляющих дyшy мою леностию и самозабвением. Молю yбо тя, хранителю мой, да твоим ходатайством сподоблюся при исходе дyши моея из телесе причастник быти пречистаго Тела и святейшия Крове Спасителя моего, яко да yкрепився сею нетленною пищею и животворным питием, безтрепетно прейдy воин мир, воспевая тя, моего благодетеля:

Радyйся, яко дана ти есть власть и сила отражати демонская на мя нападения.

Радyйся, яко приял еси от Бога крепость на побеждение невидимых врагов моих.

Радyйся, яко от всякаго злодейства и козней диавольских могий избавити мя.

Радyйся, яко горьких мытарств начальника, лютаго миродержца нападения от мене отреваеши.

Радyйся, яко, ограждаемый твоим присyтствием, имам надеждy в час смерти не yстрашитися мрачных лиц дyхов злобы.

Радyйся, яко, хранимый тобою, yповаю безбедно прейти воздyшныя мытарства.

Радyйся, яко yкрепляемый твоею помощию, чаю не yдержан быти вне врат рая, ми вожделеннаго.

Радyйся, яко Твое за ми предстательство сильно есть пред Богом, еже и вверженy ми быти во тьмy кромешнюю.

Радyйся, яко присно внyшаеши ми yмилостивляти Господа слезами покаяния, да избавлюся геены адския.

Радyйся, яко побyждаеши мя день и нощь молитися, да не послан бyдy со демоны мyчитися.

Радyйся, неотстyпный мой рyководителю и пестyне.

Радyйся, крепкий мой застyпниче и скорый помощниче.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 11

Пение сие, аще и от yсердия моего ти приносимо, святый хранителю мой, вем, яко не довольно есть ко изъявлению моего сердечнаго благодарения за вся благая, яже ми сотворил еси и не престаеши творити даже до сего дне и часа; но и о сем молю ти ся, общаго ми с тобою Создателя yмилостиви, да на страшнем сyде Своем щyия части избавит мя и сподобит со всеми святыми воспевати Емy: Аллилyия.

Икос 11


Светильник мой yгасе, елеа же благих дел, во еже возжещи и, несть ми: и где обрящyся аз, окаянный, сном греховным отягченный, егда постигнет мя внезапнy полyнощь, час кончины моея? Но да не yслышy и аз, якоже юродивыя девы, грознаго гласа Жениха:"Не вем тя!" Помози ми, неyсыпаемый хранителю мой, наполнити сосyды дyши моея елеем благих дел, паче же милосердия и смирения. Ныне же приими от мене пение сие:

Радyйся, единаго Господа имети вразyме рисно ми внyшаяй.

Радyйся, заповедь о любви к Немy, Преблагомy, в сердце моем обновляяй.

Радуйся, любити Его, Создателя, всем yмом и всем помышлением мя побyждаяй.

Радуйся, и к ближним искреннюю любовь мою богоyгоднy быти непрестанно ми напоминаяй.

Радуйся, любити их не словом или языком, но делом и истиною мя поyчаяй.

Радуйся, во всех нyждах их помогати желание ми влагаяй.

Радуйся, yтешати скорбящих, застyпати обидимых мя наставляяй.

Радуйся, от имений своих yделяти бедным и неимyщим сердце мое преклоняяй.

Радуйся, и дyшy мою, по заповеди Спасителя, положити за дрyги своя готовy ми быти возбyждаяй.

Радуйся, закрываяй очеса моя, еже не зрети ми прегрешения брата моего.

Радуйся, не попyщаяй ми осyждати поползнyвшагося на грех ближняго моего.

Радуйся, воспрещаяй ми яти верy оглагольником клеврета моего.

Радуйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 12

Благодать дана ти есть от Всемогyщаго Господа, святый покровителю мой, еже хранити мя на всех пyтех моих, да не о камень коего соблазна преткнется нога моя, дондеже мя представиши Христy Богy спасена, Емyже немолчно вся силы небесныя взывают: Аллилyия.

Икос 12

Пою твое милосердие досточyдное и снисхождение многое, быстродвижный yме, безплотный слyго Господень, яко не гнyшаешися греховныя моея смрадности и не престаеши приносити о мне, непотребнем, святыя молитвы своя ко святейшемy Престолy Триипостаснаго Бога, еже не погибнyти ми во веки, но Царствие наследовати. Благоволи yбо прияти от дyшевных сокровищ моих приносимое ти песнопение:

Радyйся, яко воспоминанием грядyщаго грознаго Сyда Божия от грехов мя, отреваеши.

Радyйся, яко дyшy мою, аки невестy, ко сретению прекраснаго Жениха Христа предyгтовляти возбyждеши мя.

Радyйся, яко присно желаеши достойна мя сотворити брачнаго чертога Его.

Радyйся, яко вынy yчиши мя возжигати светильник дyши моея, да с мyдрыми девами, дyшами праведных, внидy в онь.

Радyйся, яко греховныя одежды моея совлачитися побyждаеши мя.

Радyйся, яко в ризy непорочности и чистоты облещися ми способствyеши.

Радyйся, яко, ходайствyеши, да на Страшнем Сyде Христове одеснyю Его стати сподоблюся.

Радyйся, яко yмоляеши благоyтробие Божие, да ликy избранных Своих сопричтет мя.

Радyйся, яко подвизаеши на молитвy ко Господy и сожителей твоих небесных, да вселит мя с ними во царствии Своем.

Радyйся, добрый и бодрый блюстителю мой.

Радyйся, теплый о мне, грешнем, молитвенниче и благий предстателю.

Радyйся, по Господе Бозе и Пресвятей Богородице крепкое мое yпование.

Радyйся, Ангеле Господень, неyсыпаемый хранителю мой.

Кондак 13

О преславный и yмный свете, Ангеле Божий! Приими благодарственное сие и молебное пение, и егда имам от земли востати на Сyд, покажи тогда милосердие твое на мне, грешнем, предстани близ мене тих и радостен, надеждою спасения отъемля страх мой, да в селениих райских сподоблюся вкyпе с тобою вовеки веков воспевати Превечномy Царю славы: Аллилyия.

Этот Кондак читается трижды. Затем читается Икос 1 и Кондак 1.

Молитва


О святый Ангеле, хранителю и покровителю мой благий! С сердцем сокрушенным и душею болезненною предстою ти, моляся: услыши мя, грешнаго раба своего (имя рек), с воплем крепким и плачем горьким вопиющаго; не помяни беззаконий моих и неправд, имиже аз, окаянный, прогневляю тя по вся дни и часы, и мерзостна себе творю пред Создателем нашим Господем; явися мне милосерд и не отлучайся мене, сквернаго, даже до кончины моея; возбуди мя от сна греховнаго и пособствуй молитвами твоими прочее время живота моего без порока прейти и сотворити плоды достойны покаяния, паче же от смертных падений греховных соблюди мя, да не погибну во отчаянии, и да не порадуется враг о погибели моей.

Вем воистинну и усты исповедую, яко никтоже таков друг и предстатель, защититель и поборник, якоже ты, святый Ангеле: предстоя бо Престолу Господню, молишися о мне, непотребнем и паче всех грешнейшем, да не изымет Преблагий души моея в день нечаяния моего и в день творения злобы. Не престай убо умилостивляя Премилосердаго Господа и Бога моего, да отпустит согрешения моя, яже сотворих во всем житии моем, делом, словом и всеми моими чувствы, и имиже весть судьбами, да спасет мя, да накажет мя зде по неизреченней милости Своей, но да не обличит и не истяжет мя онамо по нелицеприятному правосудию Своему; да сподобит мя покаяние принести, с покаянием же Божественное Причащение достойне прияти, о сем паче молю и таковаго дара всеусердно желаю.

В страшный же час смерти неотступен буди ми, благий хранителю мой, прогоняя мрачныя демоны, имущия устрашити претрепетную душу мою; защити мя от тех ловления, егда имам преходити воздушныя мытарства, да, храним тобою, безбедно достигну рая, ми вожделеннаго, идеже лицы святых и горних Сил непрестанно восхваляют всечестное и великолепое имя в Троице славимаго Бога, Отца, и Сына и Святаго Духа, Ему же подобает честь и поклонение во веки веков. Аминь.

Христианство




 
AurorochkaДата: Пятница, 01.11.2013, 15:12 | Сообщение # 83
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Молитвы Архангелам на каждый день

1. Архангел Михаил - первый из верховных Ангелов, Поборник славы Божией. Он часто изображается в воинском облачении с другими верными Богу Ангелами. Или изображается один в одежде воина с мечом или копием в руке, попирающий ногами дракона или древнего змия - диавола. Так он изображается в память о том, что некогда на небесах была великая брань между Ангелами - служителями Божиими и злыми духами - ангелами, отпавшими от Бога и ставшими служителями сатаны. Иногда он изображается с копием, верх которого украшает белая хоругвь с крестом. Это особенное отличие Архангела Михаила и его воинства, означающее нравственную чистоту и непоколебимую верность Небесному Царю.

2. Архангел Гавриил - провозвестник судеб Божиих и служитель Его всемогущества. Изображается иногда с райской ветвью в руке. Или с фонарем, внутри которого горит свеча, в одной руке и с зеркалом в другой. Свеча, закрытая в фонаре, означает, что часто судьбы Божии бывают сокрыты до времени их исполнения, но и по исполнении их постигаются только теми, кто внимательно смотрит в зерцало своей совести и слова Божия.

3. Архангел Рафаил - изображается с алавастровым сосудом, наполненным целительным маслом. Имя Рафаил означает "милосердие", "помощь всем страждущим".

4. Архангел Уриил - Архангел света и огня Божия - изображается с опущенной вниз молнией. Он озаряется огнем пламенной любви, просвещает умы людей откровением полезных истин. О нем можно сказать, что он является особенным покровителем людей, посвятивших себя наукам.

5. Архангел Селафиил - Архангел молитвы. Изображается или с четками в руках, или в молитвенной позе с приложенными в благоговении к груди руками.

6. Архангел Иегудиил - "хвала Божия". Изображается с золотым венцом в одной руке и с бичом из трех шнуров в другой. Венец - для поощрения людей, подвизающихся во славу Божию, а бич для защиты их именем Святой Троицы от врагов.

7. Архангел Варахиил - Архангел Божиих благословений, во время земной жизни посылаемых тем, кто трудится для получения небесных, вечных благословений. Таковы Архангелы.

В воскресенье

Святый Архангеле Варахииле, благословение от Господа нам приносящий, благослови мя положить начало благое, исправление нерадивого моего жития, да угожду во всем Господу Спасителю моему во веки веков. Аминь.

* * * О, святые Небесные Начала, умолите Господа нашего Иисуса Христа, чтобы сподобил нас положить начало благое!

В понедельник

Святый Архангеле Божий Михаиле, отжени от меня молниеносным мечом твоим духа лукавого, искушающего мя. О, великий Архистратиже Божий Михаиле - победитель демонов! Победи и сокруши всех врагов моих, видимых и невидимых, и умоли Господа Вседержителя, да спасет и сохранит меня Господь от скорбей и от всякия болезни, от смертоносныя язвы и напрасныя смерти, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Кроме понедельника молятся Архангелу Михаилу с просьбой о помощи и покровительстве от воров, зла, врагов, стихийных бедствий, войны и напрасной смерти.

О, святый Михаиле Архангеле, светлообразный и грозный Небесного Царя воеводо! Прежде Страшного Суда ослаби ми покаятися от грехов моих, от сети ловящих избави душу мою и приведи ю к сотворшему ю Богу, селящему на херувимех, и молися о ней прилежно, да твоим ходатайством поедет ю в место покойное. О грозный воеводо небесных сил, предстателю всех у Престола Владыки Христа, хранителю твердый всем человеком и мудрый оружниче, крепкий воеводо Небеснаго Царя! Помилуй мя грешнаго, требующаго твоего заступления, сохрани мя от всех видимых и невидимых враг, паче же подкрепи от ужаса смертнаго и от смущения диавольского, и сподоби мя непостыдно предстати Создателю нашему в час страшного и праведного суда Его. О всесвятый великий Михаиле Архистратиже! Не презри мене грешнаго, молящегося тебе о помощи и заступлении твоем в веце сем и в будущем, но сподоби мя тамо купно с тобою славити Отца и Сына, и Святого Духа во веки веков. Аминь.

Или:

Господи, Боже Великий, Царю безначальный, пошли, Господи, Архангела Твоего Михаила на помощь рабам Твоим (имя). Защити, Архангеле, нас от всех врагов, видимых и невидимых. О, Господень Великий Архангеле Михаиле! Демонов сокрушитель, запрети всем врагам, борющимся со мною, и сотвори их яко овцы, и смири их злобные сердца, и сокруши их яко прах перед лицом ветра. О, Господень Великий Архангеле Михаиле! Шестикрылый первый Князь и Воевода Небесных сил — Херувимов и Серафимов, буди нам помощник во всех бедах, скорбях, в печалях, в пустыни и на морях тихое пристанище. О, Господень Великий Архангеле Михаиле! Избави нас от всякия прелести диавольския, егды услышишь нас, грешных, молящихся Тебе, призывающих имя Твое Святое. Ускори нам на помощь и побори всех, противящихся нам, силою Честнаго и Животворящего Креста Господня, молитвами Пресвятой Богородицы, молитвами святых Апостолов, Святителя Чудотворца Николая, Андрея, Христа ради, юродивого, святого пророка Илии и всех святых великомучеников: святый мученики Никиты и Евстафия, и всех преподобных отцов наших, от века Богу угодивших, и всех святых Небесных Сил.

О, Господень Великий архангеле Михаиле! Помоги нам грешным (имя) и избави нас от труса, потопа, огня, меча и напрасной смерти, от великого зла, от врага льстивого, от бури поносимой, от лукавого избави нас навсегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь. Святой Архистратиг Божий Михаил, молниеносным мечом Твоим отжени от меня духа лукавого, искушающего и томящего мя. Аминь.

* * * О, святые шестикрылатые Серафимы, вознесите благомощную молитву вашу ко Господу, да умягчит Господь грешные ожесточенные сердца наши, да научимся вверять Ему, Богу нашему, всех: и злых, и добрых, научите нас прощать обидчиков наших, дабы и Господь простил нас.

Во вторник

Святый Архангеле Гаврииле, радость неизреченную с Небес Пречистой Деве принесший, исполни радостию и веселием сердце мое, гордостью преогорченное. О, великий Архангеле Божий Гаврииле, ты еси благовестил Пречистой Деве Марии зачатие Сына Божия. Возвести и мне, грешному, день страшной смерти Господа Бога за грешную мою душу, да простит Господь грехи мои. О, великий Архангеле Гаврииле! Сохрани меня от всех бед и от тяжкой болезни, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

* * * О, многоочитые Херувимы, воззрите на безумие мое, исправьте ум, обновите смысл души моей, да снизойдет на меня, недостойного, премудрость небесная, дабы не согрешать словом, дабы обуздать язык свой, чтобы каждое деяние было направлено к славе Небесного Отца.
Акафист Архангелу Гавриилу

В среду

О, великий Архангеле Божий Рафаиле, приемый дар от Бога целить недуги, исцели неисцельные язвы моего сердца и многие болезни моего тела. О, великий Архангеле Божий Рафаиле, ты еси путеводитель, врач и целитель, руководствуй меня ко спасению и исцели все болезни мои, душевные и телесные, и проведи меня к Престолу Божию, и умоли Его благоутробие за грешную мою душу, да простит меня Господь и сохранит от всех врагов моих и от злых человек, и ныне и до века. Аминь

* * * О, святые богоносные Престолы, научите нас кротости и смирению Христа, Владыки нашего, даруйте нам истинное познание своей немощи, своего ничтожества, даруйте нам победу в борьбе с гордостью и тщеславием. Даруйте нам простоту, око чистое и смиренное сознание.

В четверг

Святый Архангеле Божий Урииле, Светом Божественным озаряемый и преизобильно исполненный огнем пламенной горячей любви, брось искру огня сего пламенного в мое сердце холодное, и душу мою темную светом твоим озари. О, великий Архангеле Божий Урииле, ты еси сияние огня Божественного и просветитель помраченных грехами, просвети ум мой, сердце мое, волю мою силою Святаго Духа, и настави меня на путь покаяния, и умоли Господа Бога, да избавит меня Господь от ада преисподняго и от всех врагов, видимых и невидимых, ныне и присно и во веки веков. Аминь

* * * О, святые Господства, всегда пребывающие пред Небесным Отцом, умолите Иисуса Христа, Спаса нашего, да запечатлеет царственную свою в немощи силу и дарует нам благодать, да очистимся этой благодатью, да возрастем этой благодатью, да исполнимся верой, надеждой и любовью.

В пятницу

Святый Архангеле Божий Селафииле, даяй молитву молящемуся, научи меня молиться молитвой смиренной, сокрушенной, сосредоточенной и умиленной. О, великий Архангеле Божий Селафииле, ты молиши Бога за людей верующих, умоли Его Благоутробие за меня, грешного, да избавит меня Господь от всех бед и скорбей, и болезней, и от напрасныя смерти, и от муки вечныя, и сподобит меня Господь Царствия Небесного со всеми Святыми во веки. Аминь.

* * * О, святые Небесные Силы, помолитесь Господу нашему да низведет в душу нашу сознание немощи, слабости и ограниченности, да всегда будет место в нас Божественному действованию, в час кончины дайте нам благодать, от Бога данную, да стяжаем милость от Господа Сил, Ему же подобает хвала и поклонение.

В субботу

Святый Архангеле Божий Иегудииле, присный споспешниче всех подвизающихся на пути Христовом, возбуди меня от тяжкой лености и подвигом добрым укрепи меня. О, великий Архангеле Божий Иегудииле, ты ревностный защитник славы Божией, ты возбуждаешь прославлять Святую Троицу, пробуди и меня, ленивого, славить Отца и Сына и Святаго Духа, и умоли Господа Вседержителя да созиждет во мне сердце чисто и дух правый обновит во утробе моей, и Духом Владычным утвердит меня и истиною Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

* * * О, святые Небесные Власти, молите за нас Небесного Отца, даруйте мудрость и рассуждение, дабы различать, дабы Иисусовой молитвой сокрушать все помыслы дьявольские вашим предстательством, да стяжаем ум чистый, ясный, молитвенный, сердце благостное, волю, ко Господу обращенную.


Христианство




 
EireenДата: Суббота, 02.11.2013, 15:36 | Сообщение # 84
Бакалавр
Группа: Круг Мастеров
Сообщений: 1143
Статус: Offline
Молитва, раскрывающая сердце для прощения.

Молитва читается 3 раза по утрам не менее 40 дней ежедневно.

Вот она:

Я посвящаю эту молитву прощению (имя человека или имена людей) и посылаю ему (им) свою энергию безусловной любви и принятия.
Прости Господи, обидчиков моих
Прости Господи, меня обижающую
Прости меня, не понимающую Твои слова, мысли и знаки на Пути.
Я открыта к диалогу с тобой, Господи,
Я хочу понять, для чего ты послал (этих людей) этого человека в мою жизнь
Для какого урока и опыта, для каких прозрений и осознаний.
Возьми, Господи, мою обиду, трансформируй ее в Любовь и принятие, наполни мою душу божественным светом
Пошли мою энергию благодарности этому человеку (всем этим людям)
Пусть он (они) знает (-ют), что я простила его (их)
Пусть он (они) знает (-ют), что я прошу прощения у него (них)
Пусть он (они) простит (- ят) меня
Пусть между нами воцарится мир, покой и гармония
Во имя Всевышней Божественной любви и Бога единого. Да есть так.

Благодарю.
Благодарю.
Благодарю.
 
AurorochkaДата: Воскресенье, 03.11.2013, 19:52 | Сообщение # 85
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Eireen, Ирочка, чудесная молитва!!!



 
AurorochkaДата: Воскресенье, 03.11.2013, 23:35 | Сообщение # 86
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Как и кому молиться, чтобы поправить денежные дела

Молитва – очень действенное средство. Она способна справиться с любой бедой. Но чтобы молитва сотворила чудо, вы должны сосредоточиться на ней, не отвлекаться во время моления на посторонние вещи, мысленно следить за словами, которые произносите, вникать в их смысл. Да-да, концентрация важна даже в дни вербальной магии, другое дело, что в такие дни она удается лучше. Если же вы читаете молитву просто как текст, не вкладывая в нее душу, ничего не выйдет.

Еще один секрет. Молиться желательно каждый день. Чтобы молитва возымела действие, важно быть настроенными на Бога, а такая настройка происходит только при регулярной молитве. Разовая молитва будет услышана лишь в том случае, если вы в совершенстве владеете концентрацией или ничего не желали в течение недели, кроме того, о чем молитесь.

Помните, что икона – это не сам угодник Божий, а лишь его образ, поэтому молиться нужно не иконе, а святому, который на ней изображен. Читайте молитву медленно, сосредоточенно, вникая в каждое слово. Учить ее наизусть не обязательно, можно читать по книжке. А если вы по каким-то причинам не можете прочесть молитву, обратитесь к святому в произвольной форме. Молитва – это не мантра, в ней важнее внутреннее ощущение, смысл, чем слова и то, в каком порядке они произносятся.

Безусловно, эти методы работают в любой день, но в седьмые лунные сутки настроиться на общение с Богом гораздо легче. Именно в седьмой лунный день вы можете не сомневаться в том, что вас услышат, и ваша просьба, если вы просите от души и с верой, будет удовлетворена.Молитвы

«Отче наш»

Отче наш, иже еси на небесех, да святится имя Твое; да приидет Царствие Твое; да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должникам нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас отлукаваго. Яко Твое есть Царство, и сила и слава во веки. Аминь.

Молитва Николаю Чудотворцу (первый вариант)

О всехвальный, великий чудотворче, святителю Христов, отче Николае! Молим тя, буди надежда всех христиан, верных защитель, алчущих кормитель, плачущих веселие, болящих врач, по морю плавающих управитель, убогих и сирых питатель и всем скорый помощник и покровитель, да мирное зде поживем житие и да сподобимся видети славу избранных Божиих на небеси, и с ними непрестанно воспевати единаго в Троице поколоняемого Бога во веки веков. Аминь.

Молитва Николаю Чудотворцу (второй вариант)

О великий заступнице, архиерею Божий, Николае преблаженне, иже подсолнечную осиявый цудесы, призывающим же тя скорый услышатель являйяся, ихже присно предваряеши и спасаеши, и избавляеши, и от бед всяческих изъимаеши, от Бога данною ти чудес и даров благодатию! Услыши мя недостойнаго, с верою тя призывающа и молебное тебе приносяща пение; тебе бо ходатая на умоление ко Христу предлагаю. О пресловущий в чудесех, святителем высото! яко имеяй дерзновение, скоро Владыце предстани, и преподобнии свои руце молебне к Нему простри о мне грешнем, и от Него щедроты благости подаждь ми, и приими мя в свое заступление, и от всех бед и зол мя избави, от нашествия врагов видимых и невидимых свобождая, и тех всех наветы и злохитрства погубляя, и борющих мя во всей жизни моей отражая; прегрешением же моим прощение испроси, и спасена мя Христу представи и Царствия Небеснаго сподоби улучити за множество того человеколюбия, емуже подобает всяка слава, честь и поклонение, со безначальным его Отцем, и с Пресвятым и Благим и Животворящим Духом, ныне и присно и во веки веков.

Молитва Пресвятой Богородице перед иконой «Всех скорбящих Радость» (первый вариант)


Царице моя Преблагая, надеждо Богородице, приятелище сирых и странных Предстательнице, скорбящих Радосте, обидимых покровительнице! Зриши мою беду, зриши мою скорбь; помози ми, яко немощну, корми мя, яко странна. Обиду мою веси, разреши ту, яко волиши; яко не имам иныя помощи, разве Тебе, ни иныя предстательницы, ни благия утешительницы, токмо Тебе, о Богомати, яко да сохраниши мя и покрыеши во веки веков. Аминь.

Молитва Пресвятой Богородице перед иконой «Всех скорбящих Радость» (второй вариант)

О Пресвятая Владычице Богородице, Преблагословенная Мати Христа Бога Спасителя нашего, всех скорбящих радосте, больных посещение, немощных покрове и заступнице, вдовиц и сирых покровительнице, матерей печальных всенадежная утешительнице, младенцев немощных крепосте, и всем беспомощным всегда готовая помоще и верное прибежище! Тебе, о Всемилостивая, дадеся от Всевышняго благодать во еже всех заступати и избавляти от скорби и болезней, зане Сама лютыя скорби и болезни претерпела еси, взирающи на вольное страдание Сына Твоего возлюбленнаго и Того на кресте распинаема зрящи, егда оружие Симеоном предреченное сердце Твое пройде. Темже убо, о Мати чадолюбивая, вонми гласу моления нашего, утеши нас в скорби сущих, яко верная радости Ходатаица; предстоящи престолу Пресвятыя Троицы, одесную Сына Твоего, Христа Бога нашего, можеши, аще восхощеши, вся нам полезная испросити. Сего ради с верою сердечною и любовию от души припадаем к Тебе яко Царице и Владычице и псаломски вопити Тебе дерзаем; слыша, дщи, и виждь, и приклони ухо Твое, услыши моление наше, и избави нас от обстоящих бед и скорбей; Ты бо прошения всех верных, яко скорбящих радость, исполнявши, и душам их мир и утешение подавши. Се зриши беду нашу и скорбь; яви нам милость Твою, посли утешение уязвленному печалию сердцу нашему, покажи и удиви на нас грешных богатство милосердия Твоего, подаждь нам слезы покаяния ко очищению грехов наших и утолению гнева Божия, да с чистым сердцем, совестию благою и надеждою несумненною прибегаем ко Твоему ходатайству и заступлению; приими, всемилостивая наша Владычице Богородице, усердное моление наше Тебе приносимое, и не отрини нас, недостойных, от Твоего благосердия, но подаждь нам избавление от скорби и болезни, защити нас от всякаго навета вражия и клеветы человеческая, буди нам помощница неотступная во все дни жизни нашея, яко да под Твоим матерним покровом всегда пребудем цели и сохранена Твоим заступлением и молитвами к Сыну Твоему и Богу Спасителю нашему, Ему же подобает всякая слава, честь и поклонение, со безначальным Его Отцом и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.




 
AurorochkaДата: Воскресенье, 03.11.2013, 23:40 | Сообщение # 87
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Молитва Пресвятой Богородице перед иконой «Живоносный источник»

О Пресвятая Дево, Всемилостивая Госпоже Владычице Богородице, Живоносный Источник Твой, целебные дары на здравие душ и телес наших и на спасение миру точащи, подала еси нам, темже благодарни суще усердно молим Тя, Царице Пресвятая, моли Сына Твоего и Бога нашего дати нам оставление прегрешений и всякой душе скорбящей и озлобленней милость и утешение, и от бед, скорбей и болезней освобождение. Подаждь, Госпоже, храму сему и сим людем покровение (и святей обители сей соблюдение), граду сохранение, стране нашей от напастей избавление и ограждение, да мирное зде поживем житие, и в будущем веце сподобимся видети Тебе Заступницу нашу, во славе Царства Сына Твоего и Бога нашего. Ему же слава и держава со Отцем и Пресвятым Духом во веки веков. Аминь.

Молитва Пресвятой Богородице перед иконой «Спорительница хлебов»



О Пресвятая Дево Богородице, Премилостивая Владычице, Царице Небесе и земли, всякаго дома и семейства христианскаго Благоустроительнице, труждающихся благословение, нуждающихся неистощимое богатство, сирых и вдовиц и всех людей Кормительнице! Питательнице наша, рождшая Питателя Вселенныя, и Спорительнице хлебов наших, Ты, Владычице, ниспосылаешь Твое Матернее благословение градом нашим, селам и нивам и коемуждо дому, на Тя упование имущему. Темже с благоговейным трепетом и сокрушенным сердцем смиренно молим Тя: буди и нам, грешным и недостойным рабом Твоим, мудрая Домостроительнице, житие наше добре устрояющая. Всякое же сообщество, всякий дом и семейство во благочестии и православии, единомыслии, послушании и довольстве соблюди. Нищия и неимущия пропитай, старость поддержи, младенцы воспитай, всех вразуми преискренне взывати ко Господу: «Хлеб наш насущный даждь нам днесь». Сохрани, Пречистая Мати, люди Твоя от всякия нужды, болезни, глада, губительства, града, огня, от всякаго злаго обстояния и всякаго нестроения. Обители нашей (веси), домам и семействам и всякой души христианстей, и всей стране нашей исходатайствуй мир и велию милость. Да славим Тя, Пречистую Питательницу и Кормительницу нашу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Обряд освящения воды

Этими же молитвами можно освятить воду. Тогда в вашем распоряжении будет еще и святая вода. И не просто святая, а вобравшая в себя информацию о вашей денежной мечте! Обряд освящения воды проводится так.

1. Постелите на стол чистую зеленую скатерть или салфетку. В центр поставьте икону, рядом – зажженную церковную свечу, а между собой и иконой – сосуд с водой.

2. Прочтите молитву «Отче наш».

3. Прочтите молитву Богородице или Николаю Чудотворцу.

4. Мысленно сформируйте в области горла вогнутое зеркало произвольного диаметра и представьте, что в этом зеркале находится энергетический шар (размер шара тоже произвольный, но он не должен быть больше зеркала). Вообразите, что шар отделяется от зеркала, подплывает к иконе и входит в нее. Закройте глаза и ждите, когда от иконы потянет теплом – вы почувствуете, как оно касается горла в месте расположения воображаемого зеркала. Если отклика нет, вообразите зеркало в центре лба или в центре груди на уровне сердца. С момента, когда пришло ощущение тепла, зеркало нужно держать в сознании еще 8-10 минут – это необходимо для усиления потока энергии, идущего от иконы. Потом сосредоточьтесь на просьбе об улучшении материального положения и держите зеркало еще 2–3 минуты, после чего с благодарностью верните энергию иконе – тепло перетечет обратно в икону, а затем мысленно растворите зеркало.

5. Пейте освященную воду по несколько глотков в день.

Из книги Юлиана Азарова «Луна исполняет ваши желания на деньги»




 
AurorochkaДата: Понедельник, 04.11.2013, 15:14 | Сообщение # 88
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Символ ВЕРЫ

Символ ВЕРЫ - составленное еще в 4 веке краткое изложение (всего 12 пунктов) того, как и во что верует православный христианин. Символ веры поется за каждой Божественной литургией, читается при совершении Таинства Крещения. Каждому верующему православному очень желательно знать Символ веры наизусть.

Текст "Символ Веры" на церковно-славянском

Верую во единаго Бога Отца, Вседержителя, Творца нёбу и земли, видимым же всем и невидимым.
И во едйнаго Господа Иисуса Христа, Сына Божия, Еди-нороднаго, Йже от Отца рождённаго прежде всех век; Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рождённа, несотворённа, единосущна Отцу, Имже вся быша.
Нас ради человек и нашего ради спасения сшёдшаго с небес, и воплотйвшагося от Духа Свята и Марии Девы, и вочеловёчшася.
Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате, и страдавша и погребённа.
И воскрёсшаго в третий день по Писанием.
И возшёдшаго на небеса, и седяща одесную Отца.
И паки грядущаго со славою судйти живым и мёртвым, Егбже Царствию не будет конца.
И в Духа Святаго, Господа, Животворящаго, Йже от Отца исходящего, Йже со Отцем и Сыном спокланяема и сславима, глагблавшаго пророки.
Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь.
Исповедую едино крещение во оставление грехов.
Чаю воскресения мёртвых; И жизни будущаго века. Аминь.

Текст "Символ Веры" в современном изложении

Верую в одного Бога Отца, Вседержителя, Творца неба и земли, и всего видимого и невидимого. И в одного Господа Иисуса Христа, Сына Божия, Единственного, рожденного от Отца прежде всех времен; как Света от Света, Бога истинного от Бога истинного, рожденного, а не сотворенного, имеющего с Отцом одно существо и Которым все сотворено. Для нас, людей, и для нашего спасения сошедшего с небес и принявшего человеческую природу от Марии Девы через наитие на Нее Духа Святого, и сделавшегося Человеком. Распятого же за нас при Понтии Пилате, и страдавшего, и погребенного. И воскресшего в третий день согласно Писанию. И вознесшегося на небеса и пребывающего по правую сторону Отца. И опять имеющего придти со славою, чтобы судить живых и мертвых, Царству Которого не будет конца. И в Духа Святого, Господа, дающего всему жизнь, от Отца исходящего, почитаемого и прославляемого наравне с Отцом и Сыном, говорившего через пророков. В одну Святую Соборную и Апостольскую Церковь. Признаю одно Крещение для оставления грехов. Ожидаю воскресения мертвых, и жизни будущего века. Истинно.




 
AurorochkaДата: Понедельник, 04.11.2013, 15:21 | Сообщение # 89
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Молитва от гордыни и самомнения. От гордыни и самомнения обращаются с молитвой к преподобному Алексию, xеловеку Божию.

Молитва преподобному Алексию, человеку Божию

"О великий Христов угодниче, святый человече Божий Алексие, душею на небеси Престолу Господню предстояй, на земли же данною ти свыше благодатию различная совершали чудеса!
Призри милостивно на предстоящыя святей иконе твоей люди, умиленно молящыяся и просящыя от тебе помощи и заступления. Простри молитвенно ко Господу Богу честнии руце твои и испроси нам от Него оставление согрешений наших вольных и невольных, в недузех страждущим исцеление, напаствуемым заступление, скорбящым утешение, бедствующым скорую помощь, всем же чтущым тя мирную и христианскую жития кончину и добрый ответ на Страшнем Суде Христове.
Ей, угодниче Божий, не посрами упования нашего, еже на тя по Бозе и Владыце возлагаем, но буди нам помощник и покровитель во спасение: да твоими молитвами получивше благодать и милость от Господа, прославим человеколюбие Отца и Сына и Святаго Духа, в Троице славимаго и покланяемаго Бога, и твое святое заступление, ныне и присно и во веки веков. Аминь".




 
AurorochkaДата: Понедельник, 04.11.2013, 15:30 | Сообщение # 90
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Молитвы о благополучном разрешении и о рождении здоровых детей

Для благополучного разрешения и рождения здоровых детей обращайтесь с молитвами:

Пресвятой Богородице перед Ее иконой "Скоропослушница"

Пресвятой Богородице перед Ее иконой "Целителъница"

Пресвятой Богородице перед Ее иконой "Феодоровская"

подробнее об иконе смотрите - здесь

Молитва беременных женщин о благополучном разрешении

"О, Преславная Матерь Божия, помилуй меня, рабу Твою, и прииди ко мне на помощь во время моих болезней и опасностей, с которыми рождают чад все бедные дщери Евы. Вспомни, о Благословенная в женах, с какою радостию и любовию Ты шла поспешно в горнюю страну посетить сродницу Твою Елисавету во время ея беременности и какое чудесное действие произвело благодатное посещение Твое и в матери, и в младенце. И по неисчерпаемому благосердию Твоему даруй и мне, уничиженней рабе Твоей, разрешитися от бремени благополучно; даруй мне сию благодать, чтобы дитя, покоящееся теперь под моим сердцем, пришедши в чувство, с радостным взыгранием, подобно святому младенцу Иоанну, поклонялось Божественному Господу Спасителю, Который из любви к нам, грешным, не возгнушался и Сам стать Младенцем. Неизглаго-ланная радость, которою преисполнилось девственное Твое сердце при воззрении на новорожденного Твоего Сына и Господа, да усладит скорбь, предстоящую мне среди болезней рождения. Жизнь мира, мой Спаситель, рожденный Тобою, даспасет меня от смерти, пресекающей Жизнь многих матерей в час разрешения, и да причтет плод чрева моего к числу избранных Божиих, Услыши, Пресвятая Царице Небесная, смиренную мольбу мою и призри на меня, бедную грешницу, оком Твоея благодати; не постыди моего упования на Твое великое милосердие и осени меня. Помощнице христиан, Исцелительнице болезней, да сподоблюсь и я испытать на себе, что Ты - Матерь милосердия, и да прославлю всегда Твою благодать, не отвергшую никогда молитвы бедных и избавляющую всех призывающих Тебя во время скорби и болезней. Аминь".

Молитва перед Феодоровской иконой Пресвятой Богородицы

"К кому воззову, Владычице, к кому прибегну в печали моей; к кому принесу слезы и воздыхания моя, аще не к Тебе, Царице Небеси и земли; кто исторгнет мя от тины грехов и беззаконий, аще не Ты, о Мати Живота, Заступнице и Прибежище рода человеческаго. Услыши стенание мое, утеши мя и помилуй в горести моей, защити в бедах и напастях, избави от озлоблений и скорбей и всяких недугов и болезней, от враг видимых и невидимых, умири вражду сту-жающих мне, да избавлен буду от клеветы и злобы человеческий; такождь от своея ми плоти гнусных обычаев свобода мя. Укрый мя под сению милости Твоея, да обрящу покой и радость и от фехов очищение Твоему Матернему заступлению себе вручаю: буди мне Мати и надеждо, покров, и помощь, и заступление, радость и утешение, и скорая во всем Помощнице. О, чудная Владычице! Всяк притекаяй к Тебе, без Твоея всесильныя помощи не отходит; сего ради и аз, недостойный, к Тебе прибегаю, да избавлен буду от вне-запныя и лютыя смерти, скрежета зубнаго и вечнаго мучения. Небесное же Царствие получити сподоблюся и Тебе во умилении сердца реку: радуйся, Мати Божия, Предстательнице и Заступнице наша усердная, во веки веков. Аминь".




 
AurorochkaДата: Понедельник, 04.11.2013, 15:35 | Сообщение # 91
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Молитвы при мужском бессилии

Помочь мужчине при его половом бессилии может чтение молитв:

Божией Матери перед Ее Феодоровской иконой
святым праведным Иоакиму и Анне
преподобному Роману-чудотворцу
пророку Малахии
пророку Захарии
преподобному Евфимию Великому
преподобному Ферапонту, Монзенскому чудотворцу

Молитва преподобному Ферапонту, Монзенскому чудотворцу

"О, преподобие отче, великий заступниче, скорый услышателю, угодниче Божий и чудотворче Ферапонте! Не забуди ны, якоже обещался еси, посещай чада твоя; яще бо и отшел еси от нас телом, но духом присно с нами пребывавши. Молим убо тя, о преподобие отче: избави ны от огня и меча, от нашествия иноплеменных и междоусобныя брани и от тлетворных ветров и от внезапныя смерти и от всех прилог вражиих, находящих на ньь Услыши ны грешныя, приими молитву и моление наше, еже к тебе, яко кадило благовонное и яко жертву благоприятную, приносим.
Умерщвленныя злыми делы, словесы и помышленьми души наша, преподобие отче, оживи и возстави.
И якоже многи приходящыя к цельбоносному твоему гробу с верою, всякими скорбьми и болезньми люте страждущыя исцелил еси, тако и нас исцели от недугов душевных и телесных. Исторгни нас из глубины согрешений и на путь покаяния настави, милостивым твоим предстательством от видимых и невидимых враг избавляя. Помози нам в житии сем и во исходе душ наших и в будущей жизни, во веки веков. Аминь".

Тропарь, глас 8

Любовию Христовою, Богомудре, просветився, и добродетельми сожительствовал еси Василию блаженному, и, всякое наслаждение плотское возненавидев, в пустыню вселился еси, в ней же вельми подвизался еси, в жизни сей временней плоть умершвляя свою в пениих, и во бдениих, и в пощениих. Тем же и Христос даром чудес обогати тя, но поминай убо нас, чтущих пресветлую память твою, преподобне отче Ферапонте, и моли Христа Бога спастися душам нашим.




 
AurorochkaДата: Вторник, 05.11.2013, 12:06 | Сообщение # 92
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
«Молитва супругов, детей не имущих»?

Читать ее следует с большим усердием и великой верой. Бог обязательно услышит Вас и поможет.

Услышь нас, Милосердный и Всемогущий Боже, да молением нашим ниспослана будет благодать Твоя.
Будь милостлив, Господи, к молитве нашей, вспомни закон Твой об умножении рода человеческаго и будь милостивым Покровителем, да Твоею помощью сохранится Тобою же установленное.
Ты властною силою Твоею из ничего все сотворил и положил начало всего в мире существующего – сотворил и человека по образу Своему и высокой тайною освятил союз супружества в предуказание тайны единения Христа с Церковью.
Призри, Милосердный, на рабов Твоих сих (имена), союзом супружеским соединенных и умоляющих о Твоей помощи, да будет на них помощь Твоя, да будут плодовиты и да увидят они сыны сынов своих даже до третьяго и четвертаго рода, и до желаемой старости доживут, и войдут в Царство Небесное чрез Господа нашего Иисуса Христа, Которому всякая слава, честь и поклонение подобает со Святым Духом во веки.
Аминь.





 
AurorochkaДата: Пятница, 08.11.2013, 12:45 | Сообщение # 93
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Слушаю эту мантру ЛЮБВИ - 21 день подряд - в вашу жизнь придет ЛЮБОВЬ!!

пойте вместе с нами мантру и пусть в вашей жизни засияет любовь

ЭК ОНГ КАР САТ НАМ КАРТА ПУРКХ НИРБХО НИРВЕР
АКАЛ МУРАТ АЙДЖУНИ СЕЙБХОНГ ГУРПРАСААД ДЖАП!
ААД САЧ ДЖУГААД САЧ ХЕБХИ САЧ
НАНАК ХОСЕ БХИ САЧ



скачать в МП3 формате - здесь


Регулярное прослушивание этой мантры может сотворить настоящее Чудо! Настроить вас на гармонию между мужским и женским, земным и духовным...Снять проявления депрессии, поможет простить, успокоит ум...Жизнь наполнится новым смыслом и ощущениями...
Туми Бхаджа ре Мана,
Туми Джапа ре Мана,
Ом Шри Рам Джайа Рам,
Джапа ре Мана



ссылка на скачивание - здесь





 
AurorochkaДата: Понедельник, 18.11.2013, 13:53 | Сообщение # 94
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
В это трудно поверить, но эта мантра способна сотворить чудо в жизни любого человека. Да-да, так оно и есть, и тому есть реальные примеры. Слушайте ежедневно и представляйте те блага которые вы хотите привлечь в свою жизнь.

Мантра Ганеша для привлечения денег:

ОМ ШРИМ ХРИМ КЛИМ ГЛАУМ ГАМ ГАНАПАТАЙЕ ВАРА-ВАРАДА САРВА-ДЖАНАМ МЕ ВАШАМАНАЙА СВАХА (3 р)
ОМ ЭКДАНТАЙЯ ВИДМАХИ ВАКРУТАНДАЙЯ ДХИМАХИ ТАН НО ДАНТИ ПРАЧОДАЙЯТ ОМ ШАНТИ ШАНТИ ШАНТИ.


Помните: мысли имеют свойство материализоваться. То о чем вы думаете и будет в вашей жизни. Так что если хотите перемен, больше позитивных мыслей.





 
AurorochkaДата: Понедельник, 18.11.2013, 13:56 | Сообщение # 95
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Мощнейшая Мантра Исцеления

ОМ ТРЙАМБАКАМ ЙАДЖАМАХЕ СУГАНДХИМ ПУШТИ ВАРДХАНАМ УРВАРУКАМИВА БАНДХАНАН МРИТЙОР МУКШИЙА МАМРИТАТ ОМ





 
AurorochkaДата: Четверг, 21.11.2013, 13:46 | Сообщение # 96
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Мантра убирает все негативные энергии с пути

govindam adi purusham tam aham bhajami
govindam adi purusham tam aham bhajami
govindam adi purusham tam aham bhajami

venum kvanantaravinda-dalayataksham
barhavatamsam asitam
buda-sundarangam
kandarpa-kothi-kamanîya
-vis’esha s’obham

govindam adi-purusham tam aham bhajami
govindam adi-purusham tam aham bhajami
govindam adi-purusham tam aham bhajami

angani yasya sakalendriya-vrittimanti
pasyanti panti kalayanti ciram jaganti
ananda-cin-maya-saduj-jvala-vigrahasya

govindam adi-purusham tam aham bhajami
govindam adi-purusham tam aham bhajami
govindam adi-purusham tam aham bhajami

Текст написан на основе 5-й главы Брахма-самхиты.
"Я поклоняюсь Говинде, изначальному Господу, виртуозно играющему на флейте. Его лучистые глаза подобны лепесткам лотоса, в волосах у Него павлинье перо, а прекрасная фигура имеет цвет грозовых туч. Его красота очаровывает миллионы богов любви.
Я поклоняюсь Говинде, изначальному Господу, чья вечная трансцендентная форма полна значимости, истины и блаженства, и источает ослепительное сияние. Каждая из частей Его духовного тела может исполнять действия всех остальных частей. Он вечно наблюдает, проявляет и поддерживает бесконечные вселенные, духовные и материальные."



ссылка на cкачивание - ЗДЕСЬ

Мантра Исполнения Желаний. Побеждает демонов.Убирает препятствия

Слушать 21 день

«Тара» на санскрите значит «звезда» или «переправляющая на другой берег». Бодхисаттва женское существо, достигшее совершенства и освобождения, но отказавшееся от ухода в нирвану из сострадания к людям.

Om Tare Tuttare Ture Soha



ссылка на скачивание - ЗДЕСЬ




 
AurorochkaДата: Среда, 04.12.2013, 13:13 | Сообщение # 97
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
На иконе двунадесятого (одного из 12 главных) праздника Введения во храм Пресвятой Богородицы отображёно событие, происшедшее после того, как Деве Марии исполнилось три года. Родители Пресвятой Богородицы, праведные Иоаким и Анна, не имеющие детей, молясь о даровании им ребёнка, дали обет Господу: если родится дитя, то посвятить его на служение Богу. И вот родилась у них дочь, которую назвали Марией.

Когда Деве Марии исполнилось три года, праведные Иоаким и Анна, во исполнение своего обета, одев Марию в лучшие одежды, с зажжёнными свечами привели Её в Иерусалимский храм. К храму вели высокие каменные ступени. По этим ступеням трёхлетняя Мария неожиданно для всех взошла сама, без помощи взрослых. Первосвященник, по внушению свыше, взял Её за руку и ввёл не только в храм, но и в «Святое Святых» – место в храме, вход в которое был разрешён только первосвященнику, и то всего один раз в год. Все находившиеся в храме дивились столь необыкновенному событию.

Пречистая Дева воспитывалась в Иерусалимском храме в обществе благочестивых дев, прилежно читала Священное Писание, занималась рукоделием, постоянно молилась и возрастала в любви к Богу. Пребывала Пресвятая Дева в храме до четырнадцати лет – возраста, когда по закону Ей уже нельзя было более оставаться в храме. Священники хотели выдать Её замуж, но Она объявила о Своём обещании Богу – сохранить чистоту и остаться Девою. Тогда священники обручили Её дальнему родственнику восьмидесятилетнему Иосифу, чтобы он заботился о Ней и охранял Её девство.

Источник: Сайт "Чудотворные иконы Пресвятой Богородицы", автор - Валерий Мельников

Молитва Введению во храм Пресвятой Богородицы

О, Пресвятая Дево, Царица Небеси и земли, прежде век избранная Невесто Божия, в последняя же времена пришедшая в храм законный на обручение Жениху Небесному! Ты оставила еси люди Твоя и дом отца Твоего, во еже принести Себе в жертву чистую и непорочную Богови, и первая дала еси обет всегдашняго девства. Даруй же и нам соблюдати себе в целомудрии и чистоте и в страхе Божием во вся дни живота нашего, да будем храмы Духа Святаго, наипаче помози всем в подражание Твое во обителех живущим и обручившим себе на служение Богови в чистоте девства провождати житие свое и от юности нести иго Христово благое и легкое, свято храняще обеты своя. Ты провела еси, Всечистая, вся дни юности Твоея во храме Господнем вдали от соблазнов мира сего, в присном бодрствовании молитвенном и во всяком воздержании душевном же и телеснем, помози и нам отражати вся искушения вражеския от плоти, мира и диавола находящих на ны от юности нашея, и побеждати оныя молитвою и постом. Ты во храме Господнем со Ангелы пребывающи, украсилася еси всеми добродетельми, наипаче же смирением, чистотою и любовию и достойно воспиталася еси, да готова будеши вместити плотию Невместимое Слово Божие. Сподоби же и нам, одержимым гордостию, невоздержанием и леностию, облещися во всякое совершенство духовное, да уготовает кийждо от нас с помощию Твоею одеяние брачное души своея и елей доброделания, да не нази и неготови явимся во сретение Безсмертному Жениху нашему и Сыну Твоему, Христу Спасителю и Богу нашему, но да приимет ны с мудрыми девами во обители райския, идеже со всеми святыми сподоби нас выну славити и прославляти всесвятое имя Отца и Сына и Святаго Духа и Твое милостивое заступление всегда, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Молитва в праздник Введения во храм Пресвятой Богородицы

К кому возопию, Владычице, к кому прибегну в горести моей, аще не к Тебе, Царице Небесная? Кто плач мой услышит и воздыхание приимет, аще не Ты, Пренепорочная, Надежда христиан и Прибежище нам, грешным? Кто паче Тебе в несчастиях защитит? Услыши стенание мое и приклони ухо Твое ко мне, Владычице и Мати Бога моего! Не презри ищущаго Твоея помощи и не отрини мене грешнаго, Царице Небесная! Научи мене исполняти волю Сына Твоего и даруй желание всегда следовати Его святым заповедям. За мой ропот в болезнех, трудах и несчастиях не отступи от мене, но пребуди Материю и Покровительницею мене малодушнаго. Царице моя Преблагая, Заступнице Усердная! Твоим ходатайством прегрешения моя покрый, от видимых и невидимых врагов защити, сердца враждующих против мене смягчи и Христовою любовию согрей их. Мне же немощному даруй Твою всесильную помощь победита моя греховныя привычки, дабы, очищенный покаянием и последующею добродетельною жизнию, в общении со Святою Церковию провел остальныя дни земнаго странствия. Предстани мне, Надеждо всех христиан, в час кончины моея и подкрепи мою веру в смертный тяжкий час. Вознеси за мене, многопрегрешающаго в жизни сей, Твоя всесильныя молитвы по отшествии моем, да оправдает мене Господь и соделает причастником Его безконечных радостей. Аминь.





 
AurorochkaДата: Среда, 04.12.2013, 13:20 | Сообщение # 98
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Тропарь, глас 4:

Днесь благоволения Божия предображение/ и человеков спасения проповедание:/ в храме Божии ясно Дева является/ и Христа всем предвозвещает./ Той и мы велегласно возопиим:/ радуйся, смотрения// Зиждителева исполнение.

Перевод: Ныне предвестие благоволения Божия и предвозвещение о спасении людей: в храме Божием торжественно является Дева и всем предвозвещает о Христе; Ей и мы громогласно воскликнем: «Радуйся, исполняющая промышление о нас Создателя».

Кондак, глас 4:

Пречистый храм Спасов,/ многоценный чертог и Дева,/ священное сокровище славы Божия,/ днесь вводится в дом Господень, благодать совводящи,/ Яже в Дусе Божественном,/ Юже воспевают Ангели Божии:// Сия есть селение Небесное.

Перевод: Чистейший храм Спасителя, многоценный чертог и Дева, священное сокровище славы Божией, ныне вводится в дом Господень, совводя с Собою благодать Божественного Духа; Ее воспевают Ангелы Божии: «Она – жилище небесное»

Величание:

Величаем тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим еже в храм Господень вхождение Твое.

Перевод: Величаем Тебя, Пресвятая Дева, Богом избранная Отроковица, и почитаем Твой вход в храм Господень.

Припев: Ангели, вхождение Всечистыя зряще, удивишася: како со славою вниде во святая святых?

Ирмос 9-й песни, глас 4:

Яко одушевленному Божию кивоту, да никакоже коснется рука скверных, устне же верных Богородице немолчно, глас Ангела воспевающе, с радостию да вопиют: истинно вышши всех еси, Дево Чистая.

Перевод: Как живого Ковчега Божия, да не касается рука непосвященных; уста же верных, воспевая неумолчно воззвание Ангела к Богородице, в радости да восклицают: «Истинно Ты выше всех, Дева Чистая!»

Акафист Введению во Храм Пресвятой Богородицы

Кондак 1


Избранней Предвечным Царем Богоотроковице Марии, Ангелов и человеков Царице, пришедшей иногда в храм Господень во Святая Святых, на обручение девства Своего Жениху Небесному воспитатеся в Божие Жилище, достойное поклонение усердно Тебе приносим, Ты же яко многомощная Заступница наша, от всяких нас бед и скорбей свободи, да с любовию и умилением Тебе вопием: Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Икос 1

Архангелов и Ангелов лики от небесных высот стекошася видети преславное Твое, о Богомати, во храм Господень Введение и вкупе с земным ликом чистых дев невидимый лик безплотных умов с веселием идяше, Тя, Пречистая Дево, провождающе и яко сосуд избранный Богу повелением Господним окружающе, и яко Госпоже своей служаще, аще не видесте тайны Твоея силу, видяще же Тя небесныя чистоты неизреченно исполнену, и вся бывшая о Тебе зряще, ужасахуся и со страхом многим воспеша Тебе тако: Радуйся, прерадованная Дево, Мати Царева имущая быти. Радуйся, предпочтенная Царице, в храм Царев грядущая жити. Радуйся, Бога Отца Дщерь избранная и превознесенная. Радуйся, Бога Сына Матерь от века предреченная. Радуйся, Богу Духу Всесвятому Невесто неискусобрачная. Радуйся, всея Твари видимыя и невидимыя Владычица превожделенная. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 2

Видяще праведнии родители Твоя, Пресвятая Дево, яко три лета исполнишася от рождества Твоего, восхотеста совершити делом обетование свое, еже первее словесы изрекоша, да принесут Тя в дар Богу, сего ради созваша в Назарет вся сродники своя от царскаго и архиерейского рода, и священники многия, пригласиша же и лик чистых дев, да со свещи горящими провождают Тя, яко же предрече Писание: «приведутся Царю девы в след Ея, искренния Ея приведутся Тебе, приведутся в веселии и радовании, введутся в храм Царев». И тако совокупльшеся вси и помолившеся о Тебе Богу, воспеша Ему: Аллилуиа.

Икос 2

Разум Небесный открывая, Богоотроковице, благоволила еси, яко да не в нищетных рубищах предстанеши ко храму Царю Небесному, сего ради преодеяна была еси со славою и красотою многою, да исполнится на Тебе Давида праотца Твоего предречение: «Предста Царица одесную Тебе, в ризах позлащенных одеяна, преиспещрена». Егда же, яко Невеста Божия преукрашена была еси и вся ко всечестному Введению Твоему достойна устроишася, поведоста Тя родителя Твоя, яко трехлетнюю агницу во Иерусалим, воспевше Тебе тако: Радуйся, преодеянная в рясны златыя девства и чистоты. Радуйся, преукрашенная во вся доброты небесныя красоты. Радуйся, Дщи Царева всю славу девственную внутрь Себе имущая. Радуйся, Невесто Божия, предстати одесную Небесному Жениху грядущая. Радуйся, одушевленный Кивоте Божий, посреде дев тимпанниц шествия своя устрояяй. Радуйся, пречистый Храм Спасов, ко храму законному пути Своя направляяй. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 3

Сила Вышняго осени Тя и Дух Святый найде на Тя и бысть Предводитель Твой, егда по триех днех пути достигла еси града Иерусалима, и яко Кивот Божий ведома была еси ко храму Господню, Богородице Дево, да сбудется слово псаломское, глаголющее: «Видена быша шествия Твоя, Боже, шествия Бога моего Царя, иже во Святем». И тако за премногую небесную чистоту Твою, храм Божий удостоилася еси быти, идеже Дух Святый хотяше жити да соделает Тя Жилище Свое, селение небесное, да паки исполнится на Тебе другое Писание, глаголющее: «Освятил еси Селение Свое, Вышний, Свят храм Твой, Господи, дивен в правде», сего ради да воспоим вси о Тебе: Аллилуиа.

Икос 3

Имуще леты три, Пресвятая Дево, приведена была еси ко храму, святыя же родители Твоя, ов от единыя страны, ова же от другия, вземше за руки Тя, Богодарованную им Дщерь свою, кротко и честно ведоша Тя ко храму, глаголюще: «Начните Девы свещеносныя, предшествуйте пред Богоотроковицей». Все же множество сродник и соседов знаемых и священник с веселием последоваху, свещы в руках держаще, и окружающе Тя, якоже звезды луну светлую. Стечеся же и весь Иерусалим, новое сие превождение со удивлением зряще, Отроковицу трехлетнюю толикою славою облачаемую и таковым светоношением почитаемую и воспеша Тебе таковая: Радуйся, трилетствующая телом, неба небеси ширшая. Радуйся, многолетствующая духом, горних сил превысшая. Радуйся, Агнице Непорочная, девство Свое Богу в жертву чисту принесшая. Радуйся, Голубице Нескверная, чистотою Своею Ангелы удивившая. Радуйся, с девственными лики ко Господу приведенная. Радуйся, с горящими светильники ко храму препровожденная. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 4

Бурю внутрь имея помышлений сумнительных, Первосвященник Захария смятеся, зря Твое, Пречистая, ко храму Господню со славою многою превождение и ко вратом на востоки зрящим затворенным сущим приближение. Егда же воспомяну Иезекииля предречение древнее: «Врата сия затворена будут и никтоже пройдет сквозе их, яко Господь Бог пройдет ими, и будут заключена» исполнися Духа Святаго и откровение свыше получив, да отверзет приведенной Богоотроковице заключенная врата, возопи Богу: Аллилуиа.

Икос 4

«Слыши, Дщи, и виждь, и приклони ухо Твое, и забуди люди Твоя и дом отца Твоего, и возжелает Царь доброты Твоея». Тако глаголаху Тебе, Пресвятая Дево, родители Твоя, егда приведена была еси ко храму Господню. Священницы же, службы совершающия, видеша пришествие Твое, изыдоша во сретение славному введению Твоему, и с песньми прияша Тя, яко Матерь имущую быти Архиерея Великаго Небеса Прошедшаго, глаголюще: Радуйся, благоволения Божия предображение, пророки предвозвещенная. Радуйся, человеков спасения проповедание, нам ныне явленная. Радуйся, Ангелы Небесными со славою провождаемая. Радуйся, иереи Божиими с радостию сретаемая. Радуйся, дом Отца Твоего и люди Твоя оставльшая. Радуйся, дом Божий явлением Своим освятившая. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 5

Боговместимый храм бывши, Богородице Дево, ко храму законному со славою многою провождена была еси, да исполнится Аггея пророка предречение: «И исполню храм сей славою, зане велия будет слава храма сего последняго паче перваго, глаголет Господь Вседержитель». Мати же Твоя приведе Тя к церковному входу, глаголющи: Гряди, Дши, ко Иже Тебе мне Даровавшему. Гряди, Кивоте освящения, к благоутробному Владыце. Гряди, Двере Жизни, к Милосердому Дателю. Гряди, Кивоте Слова, ко храму Господню. Вниди в Церковь Господню, мира радосте и веселие, да воспою о Тебе Богу: Аллилуиа.

Икос 5

Видевши Мати Твоя, Богородице Дево, иереи Божии из храма изшедшия, и Святителя великаго Захарию, во сретение Твое грядущаго, рече к нему: «Приими, Захарие, Сень Нескверную; приими, священниче, Непорочный Ковчег; приими, пророче, Кадильницу невещественнаго Угля; приими, праведниче, Кадило Духовное. Приими, о пророче, Богом дарованную Дщерь мою и введи в храм Зиждителя твоего, и введ, насади Ю в горе святыни, в готовом жилище Божием, ничтоже испытуя, Тоя бо ради будет избавление», с нею же и мы возопием Тебе таковая: Радуйся, небесныя лики возвеселившая Твоим вхождением. Радуйся, иереи Божии обрадовавшая Твоим явлением. Радуйся, Селение Небесное, храм законный паче перваго освятившая благодатию. Радуйся, Небо земное, Сама Себе в жилище Христово приуготовившая чистотою. Радуйся, Невесто Божия, яко велико и дивно предшествие Твое. Радуйся, Дево Чистая, яко страшно и преславно во храме обитание Твое. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

[




 
AurorochkaДата: Среда, 04.12.2013, 13:20 | Сообщение # 99
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Кондак 6

Проповедник вхождения Твоего во храм Господень праведный Захария удивися зело, видев Твое, Богородице Дево, по лествице церковней, пятнадесять степень имущей, дивное восхождение: поставлена бывши родители Твоими на первом степени, Ты абие Сама о себе потекла еси на прочия степени скоро зело, никемже поддержимая, и на высочайший степень востекши, стала еси, укрепляема невидимою силою Божиею; святый же Захария, видев сие, объят бе Духом Божиим и рече матери Твоей: «Благословен Плод чрева твоего, о жено, преславно приведение твое: Жизни бо Матерь истинную вводиши, како храм вместит Ю?» Темже благодаряше Бога, воспел Ему: Аллилуиа.

Икос 6

Возсия радость велия всем храму законному предстоящим, егда Святитель великий Захария, Духа Святаго исполненный, прият Тя, о Богомати, пред враты церковными, рукама своима держа, и вводя Тя во Святая, вещаше к Тебе тако: О, Отроковице Нескверная! О, Дево Неблазная! О, Девице Прекрасная! О, женам украшение! О, дщерям удобрение! Ты Благословенная в женах, Ты препрославленная чистотою, Ты запечатленная девством, Ты Адамовы клятвы разрешение. Гряди, исполнение моего пророчества. Гряди, совершение обетований Господних. Гряди, печате Того завета. Гряди, изъявление Того совета. Гряди, исполнение Того таинств. Гряди, пророков всех Зерцало. Гряди, обновление обветшавших. Гряди, Свете во тьме лежащих. Гряди, дарование новейшее и Божественнейшее. Вниди в радость в Церковь Господа Твоего, ныне убо в дольнюю, человеки входную, не по мнозе же в горнюю и неприступную». С ним же и мы воспоем Тебе сице: Радуйся, Лествице одушевленная, ко храму Господню по степенем лествицы высокия востекшая. Радуйся, Двере, непроходимая человеческими помыслы, во двери храма вошедшая. Радуйся, яко по степенем добродетелей возвысилася еси до высоты Небеснаго Алтаря. Радуйся, яко на крылех девства и чистоты достигла еси Града Великаго Царя. Радуйся, Дом Божий на версе горы достигшая. Радуйся, врата заключенная прошедшая. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзающая.

Кондак 7

Хотя Человеколюбец Господь спасти род человечь, избра Тебе едину в Матерь Себе и введе Тя во святый храм Свой, да тамо в уединении и тишине глубоцей далече от соблазнов мира сего воспитаешися во святыне Господней в Божие жилище. Ты же, играющи и зело радующися, яко в чертозе, в дому Господни шествовала еси, аще и мала была еси возрастом, триех лет сущи, обаче совершенна была еси благодатию, яко предуведенная и предызбранная от Бога прежде сложения мира, и тамо воспевала еси Ему: Аллилуиа.

Икос 7

Новая, дивная и ужасная сотвори о Тебе Господь, Богоблагодатная, егда Святитель великий Захария, вне себе быв, по таинственному откровению Божию введе Тя паче закона за вторую завесу, во внутреннюю скинию, глаголемую Святая Святых, идеже не точию женскому полу, но ниже священником подобаше входити, но точию единому Архиерею единою в лето; подобаше бо Тебе, яко Одушевленному Божию Кивоту, еще прежде зачатия паче всякаго естества преисполненней чистоты, стати на месте законнаго Кивота Божия, Иеремием сокровеннаго, да исполнится паки славою храм Господень. Сие пречудное вхождение Твое зряще, вопием Тебе таковая: Радуйся, во Святая Святых, яко на небо земное взошедшая. Радуйся, Святая Святых большая, яко к Престолу Божию представшая. Радуйся, Ангелы удивившая, како во Святая Святых преславно взошла еси. Радуйся, человеки возвеселившая, яко храм Господень славою исполнила еси. Радуйся, Чертоже Краснейший, в немже жилище Святыя Троицы содевает Пресущественный. Радуйся, Престоле Святейший, на немже готовится сести плотию Пребожественный. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 8

Странно Твое зачатие и рождество. Странен образ возростания Твоего. Странно и преславно, Богоневесто, Твое еже внутрь Святилища Введение, и на молитве пребывание присное, и вся, яже суть Твоя: от утра бо даже до третьяго часа стояла еси по вся дни на молитве внутрь Святилища, посем с прочими девы в притворе в рукоделии упражнялася еси, от девятаго же часа паки в храме во Святая Святых предстояла еси Богу на молитве, в Богомыслии и в поучении Божественных Писаний, дондеже Ангел Господень явльшеся препитати Тя небесною пищею. Таковому равноангельскому житию Твоему чудящеся, вопием тако благоволившему о тебе Богу: Аллилуиа.

Икос 8

Всю Тебе освяти Всесвятый Дух, внутрь храма пребывающую, Пресвятая Дево. Сего ради да не коснется Ти ничто от земныя скверны, небесною и нетленною питаема была еси пищею, подаваемую же земную пищу раздавала еси нищим и странным. И тако приемлющи по вся дни от Ангела хлеб небесный, преуспевала еси мудростию и благодатию, телом и духом радующися, да невместимое Слово Божие непорочно вместиши. И бе Архангел Гавриил неотступный хранитель девственныя чистоты Твоея и со иными Ангелы Божиими часто Тебе являшеся, укрепляше Тя в подвизех духовных, в молитве и посте, в кротости и смирении и любезно беседоваше с Тобою, Превечный Совет Вышняго о Тебе раскрывая, да будеши готова к приятию Божию, вопия к Тебе таковая: Радуйся, неизреченных тайн Божиих предивное исполнение. Радуйся, Предвечнаго Совета Вышняго всечудное совершение. Радуйся, небесным хлебом от Ангела неизреченно воспитанная. Радуйся, благодатию Божией с небесе несказанно укрепленная. Радуйся, Юже во Святое Святых сретают многоочитии Херувими. Радуйся, с Неюже непрестанно собеседуют шестокрылатии Серафими. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 9

Всякое естество Ангельское удивися о превелицей красоте девства Твоего, Всесвятая Дево. Ты бо со Ангелы во Святая Святых пребывающи, Сама вожделела еси в чистоте Ангельской и неврежденном Своем девстве вечно жити. Сего ради первая в мире дала еси обет девства и обручила еси Себя на присное служение Богу в чистоте девичестей, и уневестилася еси Ему, да Духом Святым приуготована будеши в чистое и нетленное Селение Слову Божию, поющи Ему день и нощь: Аллилуиа.

Икос 9

Ветии Богоглаголивыя не могут глаголати, во еже изрещи тайну жития Твоего в чистоте девства во храме. Богородице. Растущей Тебе леты, Ты бо день от дне укреплялася еси духом и подвижнейшее растяше житие Твое: с трудолюбием бо умножала еси молитву, идущи от силы в силу, дондеже Сила Вышняго осени Тя. Растяху же в Тебе и дары Святаго Духа: егда бо в больший приходила еси возраст, более упражнялася еси в молитве, неже в рукоделии, нощи же целыя в молитве со Ангелы проводила еси за второю завесою; сего ради со удивлением зовем Тебе таковая: Радуйся, Святая Святых Святейшая Дево, в жертву чистую девство Свое Богу принесшая. Радуйся, чистейшая Святаго Духа Палато, в Жилище Христово Себе воспитавшая. Радуйся, Двери Небесная, в храме, яко на небеси пребывшая. Радуйся, Горо Усыренная Духом, во Святилище всеми добродетельми процветшая. Радуйся, Юже Ангели Божии дориносят верно. Радуйся, Юже вси вернии благодарственно славословят присно. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 10

Спасения нашего весна радостная возсия всем концем земли преславнаго Твоего ради Введения во храм Богородице. Писание мимоиде и оскуде закон, яко же сень, вшедшей же Тебе во храм Божий, Дево Чистая, лучи благодати всем возсияша, просвещающе души и помышления всех во тьме неведения седящих. Сего ради да радуется небо и земля, небо Умное Грядущее зряще и Ангелов чини и человеков множество да вопиют: в храм вводится радость и избавление всем вопиющим: Аллилуиа.

Икос 10

Стена еси девам в чистоте девства во обителех подвизающимся, Богородице Дево, понеже, давши во храме обет девства Богу, Ты дивно сохранила еси его и достигши лет двунадесяти, егда прочия девы, при храме живущия, сочетовахуся супружества по обычаю подзаконному, Ты открыла еси тайну обетования Твоего, чесо ради отдана была еси на хранение девства старцу Иосифу, Богом указанному возлетением голубицы от жезла его. И тако во всецелую доброту девства облекшися, яко Невеста Божия, Ты всем подаеши в чистоте служение свое совершающим дарования кроткаго Твоего и молчаливаго духа, Твою тишину, смирение и неизглаголанную чистоту, да вси Тобою спасаемии со благодарением воспоют Тебе сице: Радуйся, в молитвах во храме Господнем неусыпающая, не даждь нам во грехе уснути. Радуйся, в безмолвии во Святая Святых пребывающая, сподоби нас в тишине животней пожити. Радуйся, со Ангелы во Святилище присно собеседнице, научи нас безплотных глаголам внимати. Радуйся, с чистыми девы при храме сожительнице, помози нам в девстве и чистоте житие свое совершати. Радуйся, Одушевленный Храм Бога Живаго, храмы Духа Святаго нас сотвори. Радуйся, Чертоже Вседрагий всякаго доброделания, во всех Дарах Духа Святаго нас утверди. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 11

Пения всеумиленныя от неземных мусикий приношаху Тебе, Пресвятая Дево, Святии Ангели, девическому Введению Твоему служаще и веселие творяше и небеснии припеваху гласы, Тебе на службу Божию входящей, с нимиже на земли от песней человеческих девственнии лицы Господеви поют, псаломски воспевающе и чтуще Тебе Матерь Его. С ними же и нас сподоби чистыми умы и нескверными усты воспети о честнем Введении Твоем: Аллилуиа.

Икос 11

Светоприемная нам возсияла еси свеща, Богородице, во храм Господень пришедши, радость величайшую тамо светящи и на молитве во Святая Святых горящи, отонудоже и облистала еси небесною чистотою всему миру, во тьме греховней пребывающему, да и мы со свещеносными девами, Тя ко храму Господню светло со славою девственною проводившими, узрящем Тя радостно, во свете чистоты душевныя и телесныя сияющу, и воспоем Тебе похвалы таковыя: Радуйся, Свеще Неугасимая, во Святилище возженная, свещеносными девами провождаемая. Радуйся, Заре Незаходимая, весь мир облиставшая, светлыми Ангелы во храме сретаемая. Радуйся, Светильниче Небесныя славы, Свете нелестный во храме всем возсиявший. Радуйся, Чертоже Божия благодати, Хлебе словесный из руки Ангела приявший. Радуйся, Мати Света грядущая быти, светом чистоты Твоея всех просвещающая. Радуйся, Мати Света Тихаго Сияние, теплотою молитв Твоих всех утешающая. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 12

Благодати Божия новый и одушевленный Кивот сущи, Богородице Дево, в немже вместо манны чувственныя и вещественных скрижалей вмещаются невещественныя неистощимыя дарования Божия, достойно введена была еси во Святая Святых, яко вместити имущая плотски Безначальное Слово Божие, идеже Силы Небесныя служаху Тебе, страшнии Херувими и пламенеющии любовию Серафими осениша Тя крылы своими, Престоли и Господствия, Начала, Силы и Власти припадоша к Тебе со Архангелы и Ангелы, вопиюще о Тебе: Аллилуиа.

Икос 12

Поюще пречестное Твое во храм Господень Введение, хвалим вси Твое пречудное во Святая Святых со Ангелы спребывание и небесным хлебом питание, поклоняемся равноангельской девственной чистоте Твоей, Богородице, и веруем, яко пришла еси от земнаго дома в Дом Божий, яко жертва чистая, яко дар освящен на обручение девства Твоего Жениху Небесному, да уготоваешися достойно к нетленному и чистому Рождеству Христову в Божие Жилище. Темже тако верующе, возглаголем Тебе сице: Радуйся, храм Господень Пречистых ног Твоих стопами освятившая. Радуйся, жилище Божие от осквернения грешных отмывшая. Радуйся, во Святом храме, яко на небеси, поклонение Горних Сил приемшая. Радуйся, во Святая Святых, яко на небеси, Престолу Божию представшая. Радуйся, Прекрасная Девице, изшествием Твоим из дому отчаго во храм мир всему миру Принесшая. Радуйся, Новая Голубице, вхождением во храм праведным в преисподней надежду впервые даровавшая. Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая.

Кондак 13

О, Всепетая Богоотроковице, Пришедшая во храм Господень воспитатися во Святая Святых в Божие Жилище, нынешнее наше о всечестнем Введении Твоем приемши приношения, избави нас от всякия скорби и напасти и искушений вражеских, очисти ны от всякия скверны плоти и духа и сохрани нас до скончания нашего в целомудрии и чистоте, да освященнии Тобою достойны будем введения во обители райския с мудрыми девами, с нимиже да воспоем о Тебе Богу: Аллилуиа.

(Этот кондак читается трижды, затем 1-й икос и 1-й кондак)




 
AurorochkaДата: Среда, 18.12.2013, 15:43 | Сообщение # 100
Главная волшебница
Группа: Хозяйка сайта
Сообщений: 4653
Статус: Offline
Для достатка в доме знающие люди рекомендуют держать на кухне три иконы:
ГОСПОДЬ-ВСЕДЕРЖИТЕЛЬ


СПОРИТЕЛЬНИЦА ХЛЕБОВ


ХЛЕБНАЯ (ЗАПЕЧНАЯ)




 
РЕЙКИ - На Благо и Счастье - с Любовью » Общие темы » Разное » Молитвы, МАНТРЫ, ВЕЛЕНИЯ, Молебны (обращаемся к Высшим Силам за помощью)
Поиск:


Copyright MyCorp © 2024